ZAPISY

Droga Siostro, Drogi Bracie!

Niedługo ruszamy! 39. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna rozpocznie się już 5-tego sierpnia.
Mamy dla Ciebie kilka ważnych informacji o tym, jak zapisać się na naszą pielgrzymkę!
Przypominamy, że Zapisy są OBOWIĄZKOWE!
Zapisanie się na WAPM jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Pielgrzymki!
Msza Święta rozpoczynająca pielgrzymkę rozpocznie się 5 sierpnia 2019 r. o godzinie 5:30 w Kościele św. Anny, po jej zakończeniu na pątniczy szlak wyruszą pierwsze pielgrzymkowe grupy.

ELEKTRONICZNY SYSTEM ZAPISÓW

Tegoroczną nowością jest elektroniczny system zapisów, w pełni czynny od dnia 1 czerwca pod adresem e-wapm.pl. Nie likwiduje on bynajmniej stacjonarnego punktu przy Kościele Św. Anny, aczkolwiek ma za zadanie usprawnić proces rejestracji na WAPM. Mamy szczerą nadzieję, że od tej pory na Krakowskim Przedmieściu będziecie mogli szybciej odebrać pakiety i uniknąć stania w kolejkach. Jeśli nie jesteście za pan brat z technologią – nie lękajcie się, również na miejscu grupowe służby zapisów będą Wam w stanie pomóc w okiełznaniu nowego procesu rejestracji.

Elektroniczny system zapisów WAPM (link)

ZAPISY TRADYCYJNE

Celem sfinalizowania procesu rejestracji zapraszamy Cię w dniach od 2 do 4 sierpnia, w godzinach 9:00 – 19:30, do krużganków Rektoratu Kościoła Akademickiego św. Anny w Warszawie na ZAPISY, gdzie będziesz mógł (mogła) odebrać Kartę Pielgrzyma, grupowy znaczek i inne gadżety.

Koszt tegorocznej pielgrzymki – 100 złotych (wpisowe – płatne przy Zapisach)
Opłata bagażowa – 70 złotych (płatna u kierowcy samochodu bagażowego)

Co trzeba mieć / wiedzieć na Zapisach?

– Dane personalne (imię i nazwisko, datę urodzenia, adres zamieszkania, PESEL) – warto zabrać dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość
– Dane kontaktowe (adres email, telefon kontaktowy)
– Informacje o Twojej parafii (wezwanie, miejscowość)
– jeśli jesteś osobą niepełnoletnią, to musisz mieć ze sobą zgodę rodziców, w której będzie napisane, że wyrażają zgodę na twój udział w pielgrzymce oraz kto będzie twoim opiekunem podczas drogi. (wzór Zgoda Rodzica 39WAPM)
– warto zabrać dodatkowe pieniądze, ponieważ niektóre grupy oferują przy Zapisach możliwość zakupu grupowych gadżetów, a także możliwość wpłaty na grupowe wspólne kolacje/śniadania lub powroty z Częstochowy,
– jeżeli zapisać Ciebie na WAPM ma inna osoba, musi mieć ze sobą  twoje  pisemne Upoważnienie (wzór Upoważnienie-39WAPM), chociażby miała jedynie odebrać za Ciebie Pakiet Pielgrzyma lub uiścić opłatę wpisową.
Pełna instrukcja dot. Upoważnienia – tutaj.

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

W związku z znowelizowaną ustawą o ochronie danych osobowych, a także Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 zwanym RODO, podczas zapisów będziesz zobowiązany do wyrażenia zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w zakresie niezbędnym do organizacji pielgrzymki WAPM. Zapisy będą przeprowadzać tylko upoważnione do tego osoby.
Wprowadzony system e-wapm.pl ma na celu wsparcie procesu ochrony Twoich danych.

BAGAŻ

W dniu 4 sierpnia po południu od około 17:00 do 5 sierpnia przed godziną 5:30 (z samego rana, jeszcze przed Mszą Św.), będzie można na pl. Teatralnym zdać „duże” bagaże (torby, plecaki i namioty) pielgrzymkowe do grupowych samochodów bagażowych. Przypominamy o opłacie bagażowej. Nie zapomnij poprosić o specjalny wpis w Twojej Karcie Pielgrzyma, poświadczający przyjęcie bagażu na samochód.

Służba Zapisów na trasie

Jeżeli ktoś dołącza do nas w trakcie pielgrzymki w dniach od 5 do 14 sierpnia jest możliwość zapisania się na trasie – na każdym większym postoju (Msze Św. i Obiady) oraz na noclegu w BAZIE – należy zgłosić się bezpośrednio do Służby Zapisów!!!
W dalszym ciągu działa wtedy system e-wapm.pl – do Służby Zapisów należy zgłosić się celem opłacenia i odebraniu pakietu pielgrzyma.

ZAPISY NA PIELGRZYMKĘ DUCHOWĄ

Aby zapisać się na Pielgrzymkę Duchową WAPM, należy podczas ZAPISÓW – w dniach 2- 4 sierpnia od 9:00 – 19:30 – przyjść do krużganków Kościoła Akademickiego św. Anny w Warszawie, gdzie odbierzesz swój Pakiet Pielgrzyma Duchowego, zawierający m. in. Program Duchowy.
Koszt Pielgrzymki Duchowej: przysłowiowe „co łaska” – dar serca na organizację WAPM i produkcję Pakietów Pielgrzyma Duchowego.


JAK TRAFIĆ DO KRUŻGANKÓW NA ZAPISY?

Stojąc przodem do Kościoła św. Anny, wejdź w pierwszą bramę po prawej stronie od Kościoła, tuż za tablicą upamiętniającą św. Jana Pawła II. Następnie wejdź w podwórze i podążaj przed siebie wprost do dużych, czarnych, żelaznych drzwi. Jesteś na ZAPISACH! 😀

Wzór zgody rodziców:
Zgoda Rodzica 39WAPM – wzór Zgody Rodzica na udział w
39. WAPM

Wzór Upoważnienia do zapisania przez osobę trzecią:
Upoważnienie-39WAPM

Szczegółowa Tabela Kosztów udziału w 39. WAPM

Poniżej zamieszczamy tabelę kosztów udziału w tegorocznej WAPM. Bagaż 70 PLN. Do zobaczenia na zapisach!

Tabela kosztów udziału w 39. WAPM

1 dzień  30 PLN
2 dni 30 PLN
3 dni 30 PLN
4 dni 40 PLN
5 dni 50 PLN
6 dni 60 PLN
7 dni 70 PLN
8 dni 80 PLN
9 dni 90 PLN
Całość-10 dni  100 PLN

Dzieci 0-6 lat  -> (6-10 dni) 30 PLN / (1-5 dni) 15 PLN

Dzieci 6-12lat -> (6-10 dni) 50 PLN / (1-5 dni) 25 PLN

W przypadku problemów z elektronicznym systemem zapisów, pytań odnośnie procedury zapisów można kontaktować się bezpośrednio ze Służbą Zapisów pod adresem poczty elektronicznej: zapisy.wapm@gmail.com